
Az önkormányzathoz eljuttatott jelzések alapján az alábbiakról tájékoztatom a település kutyatartóit, és a kóbor ebek miatt panasszal élő lakosságot.
Szabálysértés - Veszélyeztetés kutyával
A szabálysértésekről, szabálysértési eljárásról és a szabálysértési rendszerről szóló 2012. évi II. törvény szerint, aki a felügyelete alatt álló kutyát
· a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja,
· természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen póráz nélkül elengedi vagy kóborolni hagyja,
· szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön szállítja,
· élelmiszer-elárusító üzletbe, közfürdő területére vagy játszótérre beenged, illetőleg bevisz, szabálysértést követ el.
A fenti tényállás esetén, 2012 áprilisáig a települési jegyzők jártak el elsőfokú szabálysértési hatóságként. A 2012. évi II. törvény hatályba lépését követően, 2012. április 15. után szabálysértési hatáskörrel a megyei kormányhivatalok járási hivatalai rendelkeznek.
Tiszaörs település a JNSZ Megyei Kormányhivatal Tiszafüredi Járási Hivatalának illetékességi területéhez tartozik.
Cím: 5350 Tiszafüred, Kossuth tér 1.
Telefon: 59/795-127
Fax: 59/795-136
E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Állatvédelem - Kóbor állat elhelyezése
A 383/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet szerint elsőfokú állatvédelmi hatóság a miniszter, a NÉBIH, a Pest Megyei Kormányhivatal (országos hatáskörű szerv), az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatáskörben eljáró megyei kormányhivatal, járási hivatal, és a települési önkormányzat jegyzője.
Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény alapján a települési önkormányzat feladata a település belterületén a kóbor állatok befogása.
Amennyiben a kóbor állat tulajdonosa ismertté válik, a tulajdonos köteles az állatot visszavenni, valamint a befogásával és elhelyezésével kapcsolatos költségeket megtéríteni. Ha a tulajdonos az állatot nem veszi vissza, az állatvédelmi hatóság gondoskodik az állat végleges elhelyezéséről.
Saját gyepmesteri telep - közismerten sintértelep - hiányában az állatok befogása és elhelyezése nem csak anyagi problémákat jelent, de a személyi és tárgyi feltételek biztosítása is nehézségekbe ütközik. Az önkormányzatnak az előző évben sikerült megállapodást kötni Egyek Nagyközséggel, ahol egy új gyepmesteri telep létesült, így a befogott kutyák elhelyezése megoldottá vált, ebenként 8.000 Ft + szállítási költség ellenében. Ez az összeg a korábbi lehetőségeinkhez képest (18.000 Ft/kutya + szállítási díj) sokkal kedvezőbb, mégis költséges megoldás.
Kérem az állattartókat, hogy legyenek jó gazdái a kutyáiknak, és legyenek tekintettel mások testi épségére és nyugalmára!
Gál Zsuzsanna
aljegyző